Stomatologia Zachowawcza

DENTYSTAKLINY

Stomatologia zachowawcza Kraków to dział, który zajmuje się leczeniem chorób zębów objętych chorobą zakaźną jaką jest próchnica. Nieleczona i niekontrolowana próchnica, może doprowadzić do wielu schorzeń rzutujących na cały organizm.
Dlatego szczególną uwagę przykładamy do profilaktyki – wczesnego wykrywania próchnicy, działu, który zajmuje się zapobieganiem wszelkiego rodzaju przypadłości zębów poprzez zabiegi profilaktyczne, które są mało inwazyjne, bezbolesne takie jak: zabiegi profesjonalnej higienizacji, lakierowanie, lakowanie czy znoszenie nadwrażliwości.

Nieleczona próchnica lub zbyt późna wizyta u stomatologa prowadzi już do zmian nieodwracalnych i często wymaga leczenia endodontycznego lub w najgorszym wypadku usunięcia zęba.

Dział ten obejmuje także kontrolę całej jamy ustnej w poszukiwaniu niepokojących oznak czy zmian chorobowych. Zawsze jest on poprzedzony pełną diagnostyką w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta, lekarz wykonuje (zdjęcie pkt RTG, zdjęcie pantomograficzne, badanie tomografii komputerowej 3D).

Bezbolesne leczenie w Centrum Stomatologii DentystaKliny to standard i naczelna zasada.
Zabiegi stomatologiczne wykonujemy przy zastosowaniu nowoczesnego urządzenia komputerowego The Wand.
Leczenie jest więc bezpieczne, komfortowe i bezbolesne.

Stomatologia Estetyczna

DENTYSTAKLINY

Piękny, zdrowy, biały uśmiech to marzenie wielu ludzi. Odgrywa on ważną rolę w naszym życiu – daje pewność siebie i sprawia, że częściej się uśmiechamy. Ładne i zdrowe zęby to nasza wizytówka.

W ramach leczenia estetycznego mogą się do nas zwracać Pacjenci z problemami:

– ukruszonych lub odłamanych zębów

– nierównych zębów, diastemą (czyli zamykaniem szpar między zębami)

– pękniętymi zębami lub z niedorozwojem szkliwa

– przebarwieniami szkliwa

– martwymi zębami

– w celu korekty kształtu i koloru zębów

– w przypadku nieestetycznych wypełnień

– zębów krótkich i zrotowanych

– braków zębowych.

drewniak przed
drewniak po

 

Rodzaje leczenia w stomatologii estetycznej jakie możemy Państwu zaproponować to:

– licówki kompozytowe tzw. BONDING
Licówkę kompozytową wykonuje się metodą bezpośrednią, czyli pozwalającą na odbudowę zębów w gabinecie w trakcie jednej wizyty. Zabieg wymaga tylko drobnych preparacji zęba. 

Na odpowiednio przygotowaną powierzchnię zęba lekarz nakłada i formuje żywicę (bond), który zespala się z twardą tkanką zęba, następnie nadaje odpowiedni kształt i kolor tak by całość uzębienia wyglądała spójnie i efektownie.

Bonding jest metodą (w przeciwieństwie do licówek porcelanowych), którą należy powtarzać w razie potrzeby, ponieważ jest on podatny na czynniki zewnętrzne.

 

licówki porcelanowe są wykonywane w pracowni technicznej. Zabieg przeprowadza się zwykle na kilku wizytach. Licówka pełnoceramiczna świetnie imituje wygląd szkliwa, ładnie odbija światło, wygląda zatem bardziej naturalnie i lśniąco niż licówka kompozytowa. Jest też dużo trwalsza. Pacjenci mogą się nią cieszyć nawet kilkanaście lat.

przed założeniem licówek porcelanowych

 

Do stomatologii estetycznej zaliczamy również:

– wybielanie
– profesjonalną higienizację
– leczenie ortodontyczne
– estetyczne uzupełnienia protetyczne (mosty, korony)
– uzupełnienia braków zębowych poprzez implantację

Jeśli jesteś niezadowolony ze swojego uśmiechu, zgłoś się do naszego gabinetu, a lekarze, którzy leczą u nas w sposób kompleksowy i interdyscyplinarny pomogą Ci odzyskać piękny, a przede wszystkim zdrowy wygląd.

Wszystkie zabiegi poprzedzone są analizą problemu, potrzebną diagnostyką a Pacjenci na czas leczenia zaopatrywani są w estetyczne uzupełnienia tymczasowe.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ!

DENTYSTAKLINY

Wincentego Kadłubka 7, 30-446 Kraków

poniedziałek: 8 – 16
wtorek – czwartek 9 – 20
piątek 8 – 20
sobota – wybrana sobota miesiąca